2020. április 21., kedd

Lényeg az utolsó mondatban


A magyar kormányzat zavaros magatartásáról: 
2020. január 24-én Szijjártó Péter új kínai légijáratot avatott a Liszt Ferencen. Beszédében  elmondta: Kína ma a világ legnagyobb turistakibocsátó országa, 150 millió kínai utazik külföldre, és a világ turisztikai költésének 20 százalékát adják. Ezért Magyarországnak elemi érdeke volt, hogy megkönnyítse a vízumhoz jutást és légi járatokat biztosítson. Ennek érdekében 14 vízumközpontot hozott létre Kínában, az elfogadott vízumkérelmeket 48 óra alatt kiállítják, és ma már Budapestről öt kínai város heti 13 közvetlen járaton érhető el, a kelet-közép-európai régióban egyik fővárosnak sincs ilyen jó összeköttetése Kínával.   Csungking a nyugat-kínai gazdasági fejlődés motorja lett, ezért a követlen kapcsolat a magyar gazdaságnak is lendületet ad majd. (Hivatalos közlemény) 

Aznap már neki is, és a politikai vezetésnek tudnia kellett, hogy mi történik Kínában, ha olvasták volna az ANTSZ közleményét, miszerint 2019 decemberében a kínai Wuhanból ismeretlen eredetű  tüdőgyulladás járványt jelentettek az Egészségügyi Világszervezet (WHO) felé.  A megbetegedések hátterében egy új koronavírust igazoltak a kínai egészségügyi hatóságok, amely a Bétakoronavírusok nemzettségébe tartozik közeli rokonságot mutatva a SARS és MERS-koronavírusokkal. A kezdeti megbetegedések esetén közös expozíció volt, hogy a wuhani halpiacon jártak, ezt a halpiacot 2020. január 1-jén bezártak a hatóságok. A járvány előrehaladtával igazolódott a wuhani új koronavírus (2019-nCoV) emberről emberre való terjedési képessége is. 
2020. január 30-án az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nemzetközi horderejű járványügyi szükséghelyzetet kihirdetett ki az új koronavírus járvány miatt. 
A WHO kínai forrásokra hivatkozva hozzátette: a megbetegedés tünetei változatosak, a legtöbb esetben a betegség enyhe lefolyású. 


1 megjegyzés:

  1. Gyurikám, azt neked is tudnod kellene, hogy egy légijárat beindítása nem márol-holnapra történik, ezért a derék Szijjártónak nem volt más választása, mint ünnepelni az új légi kapcsolatot, még akkor is, ha az esetleg nem a legjobb pillanatban jött létre! A WHO pedig úgy járatta le magát ezzel az epidémiával kapcsolatban, hogy azt a derék Trump atya is pénzelvonással díjazta. Nehéz idők ezek, nem lehetett előre látni hová fajul a dolog.

    VálaszTörlés